СТАН ЦИФРОВОЇ СФЕРИ РОЗДРІБНОЇ ІНТЕРНЕТ-ТОРГІВЛІ

Ключові слова: роздрібна інтернет-торгівля, електронна торгівля, онлайн-торгівля, електронна комерція, цифрова економіка, стратегічні пріоритети, цифрове бізнес середовище

Анотація

У статті проведено загальний аналіз стану сфери роздрібної інтернет-торгівлі. Авторами доведено, що на сьогодні ринок Інтернет-торгівлі оцінюється приблизно в 2 трлн доларів. При цьому, роздрібна торгівля ніколи раніше не була такою прибутковою, що призвело до збільшення популярності та зростання кількості запусків Інтернет-магазинів. Онлайн-продажі дозволили магазинам звертатися до більшої аудиторії клієнтів, зберігаючи високу якість обслуговування. Електронна комерція стала ефективним способом розвитку для бізнесів різних розмірів та видів, охоплюючи широкий спектр товарів. У роботі підкреслено, що розвиток електронної комерції в останні роки значно змінив спосіб торгівлі та спілкування між бізнесами та споживачами. Онлайн-торгівля дозволила підприємствам проникнути на нові ринки, залучити більше клієнтів та оптимізувати бізнес-процеси. У роботі зроблено акцент на тому, що важливим фактором в успіху електронної комерції є зручність та доступність для клієнтів. Можливість здійснювати покупки онлайн з будь-якого місця та в будь-який час доби стала необхідною складовою для сучасного споживача. Багато компаній активно впроваджують інноваційні технології, щоб полегшити процес покупок та зробити його якомога зручнішим для клієнтів. Крім того, електронна комерція сприяє збільшенню конкуренції та розширенню вибору для споживачів. Конкурентність між платформами та компаніями стимулює їх до постійного удосконалення сервісу та пропозицій для клієнтів. Це дозволяє покупцям отримувати кращі умови та широкий асортимент товарів і послуг. Авторами закцентовано увагу на тому, що розвиток глобального ринку електронної комерції включає в себе динамічний розвиток обох форматів – інтернет-магазинів і маркетплейсів. Адже, Інтернет-магазини надають споживачам можливість зручного вибору товарів або послуг та замовлення через веб-сайт, що є особливо зручним і популярним серед споживачів. З іншого боку, маркетплейси дозволяють об'єднувати різних постачальників на одній платформі, що розширює вибір для споживачів і створює конкуренцію, що сприяє підвищенню якості товарів та послуг. Відтак, ці два формати взаємодіють і взаємопоєднуються, доповнюючи один одного і створюючи різноманітні можливості для бізнесу та споживачів. Розвиток електронної комерції відбувається в умовах постійних змін технологій, споживчих потреб і підходів до бізнесу, що вимагає постійного аналізу і адаптації з боку учасників цього ринку.

Посилання

FAOSTAT – Food and Agriculture Organization of the United Nations. URL: http://www.fao.org/faostat/en

Global Dairy Trade. URL: https://www.global dairytrade.info/

Home Rabobank Group. URL: https://www.rabobank.com/en/home

OECD-FAO Agricultural Outlook 2020-2029. OECD iLibrary. URL: https://www.oecd-ilibrary.org

The statistic portal for market data. URL: https://www.statista.com

World E - commerce and M - commerce is statistics and facts of electronic commerce 2020. URL: https://marketer.ua/e-commerce–worldwide-statistics–facts

Amazon SWOT Analysis 2019. URL: https://notesmatic.com/2019/07/amazon-swot-analysis-2018/

E-commerce share of total global retail sales from 2015 to 2021. URL: https://www.statista.com/statistics/

Сидоренко О., Могилевська О., Слободяник А., Бігдай В. Використання штучного інтелекту у формуванні довіри споживача в електронній комерції. Київський економічний науковий журнал. 2024. № (4). С. 216–222.

Могилевська О., Слободяник А., Сідак І. Вплив штучного інтелекту на українську і міжнародну економіку. Київський економічний науковий журнал. 2023. № (1). С. 45–52.

Слободяник А.М., Могилевська О.Ю., Романова Л.В., Салькова І.Ю. Digital-маркетинг: теорія і практика: навчальний посібник. Київ: КиМУ. 2022. 228 с.

FAOSTAT – Food and Agriculture Organization of the United Nations. Available at: http://www.fao.org/faostat/en

Global Dairy Trade. Available at: https://www.global dairytrade.info/

Home Rabobank Group. Available at: https://www.rabobank.com/en/home

OECD-FAO Agricultural Outlook 2020-2029. OECD iLibrary. Available at: https://www.oecd-ilibrary.org

The statistic portal for market data. Available at: https://www.statista.com

World E - commerce and M - commerce is statistics and facts of electronic commerce 2020. Available at: https://marketer.ua/e-commerce–worldwide-statistics–facts

Amazon SWOT Analysis 2019. Available at: https://notesmatic.com/2019/07/amazon-swot-analysis-2018/

E-commerce share of total global retail sales from 2015 to 2021. Available at: https://www.statista.com/statistics/

Sidorenko O., Mohylevska O., Slobodianyk A., Bigday V. (2024) The use of artificial intelligence in building consumer confidence in e-commerce. Kyiv Economic Scientific Journal, no. (4), pp. 216–222.

Mohylevska O., Slobodianyk A., Sidak I. (2023) The impact of artificial intelligence on the Ukrainian and international economy. Kyiv Economic Scientific Journal, no. (1), pp. 45–52.

Slobodianyk A., Mohylevska O., Romanova L., Salkova I. (2022) Digital Marketing: Theory and Practice: A Study Guide. Kyiv: KiMU, 228 p.

Переглядів статті: 77
Завантажень PDF: 58
Опубліковано
2024-05-31
Як цитувати
Слободяник, А., Білич, В., Лисий, В., & Дудковський, Т. (2024). СТАН ЦИФРОВОЇ СФЕРИ РОЗДРІБНОЇ ІНТЕРНЕТ-ТОРГІВЛІ. Київський економічний науковий журнал, (5), 136-142. https://doi.org/10.32782/2786-765X/2024-5-20

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають